Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Hospicjum dla dzieci i dorosłych
Z olimpijskiego Rio w Brazylii do Polic. PDF Drukuj Email

Troje olimpijczyków, wspierając naszą pracę hospicyjną i budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie, jeszcze w trakcie trwania Olimpiady 2016 w Rio de Janeiro, postanowiło przekazać koszulkę w polskich barwach narodowych naszych olimpijczyków dla hospicjum polickiego.

Na koszulce znalazły się podpisy-autografy polskich medalistów.

Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Poniżej link do zakupu biletów- cegiełek.

http://abilet.pl/impreza/budujemy-dom-budujemy-dobry-dom-koncert-charytatywny-3073

 
Zespół FEEL dla hospicjum PDF Drukuj Email

Koncert charytatywny - Budujemy dom. Budujemy dobry dom. Budujemy Hospicjum Stacjonarne  w Tanowie (zbieramy fundusze na budowę hospicjum stacjonarnego) odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. I Łukasiewicza w Policach

Więcej…
 
Budowa ruszyła PDF Drukuj Email

Ruszył drugi etap budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.


W ramach etapu zostaną wykonane prace:

1-wykopy zimne pod fundamenty piwnic z obu stron budynku

2-fundamenty  piwnic

3- podbicie fundamentów ścian odsłoniętych wykopem

4-ściany  piwnic

5-strop nad piwnicą

6 izolacja pozioma i pionowaWykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane INTERBUD sp. z o.o.


 

 
Festyn, festyn, festyn! PDF Drukuj Email

Tak, już 1o raz zaprosiliśmy mieszkańców Polic i Powiatu Polickiego na nasz festyn hospicyjny.18 czerwca zapowiadał się niełaskawie dla nas i festynu,przez kilka poprzednich dni "lało i grzmiało" nad Policami. Sobotni ranek 18 czerwca obudził nas bezchmurnym niebem i ciepłymi promieniami słońca. W takiej scenerii przystąpiliśmy do rozbijania namiotów i budowania sceny. Wolontariusze, członkowie Zarządu i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzebieży, którzy wsparli nasze działania wolontaryjnie.

Jak zawsze policzanie dopisali i bawiliśmy się wybornie.

Więcej…
 
Zapraszamy na festyn PDF Drukuj Email

Zapraszamy !!!

 
Pola Nadziei 2016 wiosna. PDF Drukuj Email

 

 

Akcję Pola Nadziei  w Policach rozpoczęły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 " Calineczka".

 

 
I Etap budowy - prezentacja. PDF Drukuj Email

Zapraszamy do obejrzenia.

>> Zapraszamy do  obejrzenia prezentacji  (pdf 85 Mb))<<

 
Biesiada 2016 PDF Drukuj Email

Lions Club Police już po raz 5 zorganizował Biesiadę wspierającą Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.Zabawie przygrywała góralska kapela zabawiając i wygrywając nie tylko góralskie kawałki.

W trakcie zabawy Prezes Stowarzyszenia poinformowała o rozpoczętych pracach budowlanych.

Lionsi na jej ręce i uczestniczących w zabawie wolontariuszy przekazali uroczyście czek na 25 tysięcy złotych.

Przeznaczenie pieniędzy jest „celowe”, Lionsi fundują okna do Hospicjum stacjonarnego.Na półkach uczestników Biesiady stanęła już piąta para pamiątkowych kufli i garść miłych wspomnień.

 
Biesiada PDF Drukuj Email

Zapraszamy na charytatywną biesiadę, która odbędzie się w sobotę 30 stycznia 2016 w polickim Domu Nauczyciela.Całkowity dochód zostanie przekazany na Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.
Organizatorzy: Lions Club Police przy współpracy Gminy Police, Starostwa Polickiego oraz Nadleśnictwa Trzebież.
Wstęp- 125 zł od osoby.
Bliższe informacje pod numerem tel. 605 410 915
Zapraszamy!!!!!!

 
I etap budowy zakończony. PDF Drukuj Email

 

„Budujemy dom,budujemy dobry dom”.

Dary serca i dobroczynność wydały pierwsze owoce, urzeczywistniły plany budowy hospicjum stacjonarnego w Tanowie.

28 grudnia 2015 roku nastąpiło długo oczekiwane, przyjęcie przez inwestora, Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, pierwszego etapu budowy budynku hospicjum w Tanowie.W ramach pierwszego etapu wykonane zostały fundamenty części dobudowanej, podbicie ław fundamentowych istniejącego budynku na styku z projektowaną dobudową, wykonane ściany fundamentowe, ściany piwnic i szybu dźwigu w poziomie piwnic, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ław, ścian fundamentowych i piwnic, wykonanie stropów żelbetowych nad piwnicami, wymurowanie ścian parteru części garażowej, wykonanie stropu nad częścią garażową, wylanie biegu schodów żelbetowych.Wczesną wiosną planujemy ruszyć z kolejnym etapem wznoszenia budynku .

Wszystko to mogliśmy i zapewne będziemy nadal kontynuowali głównie dzięki darczyńcom przekazującym nam 1% swojego podatku.

Podaruj 1% swojego podatku Stowarzyszeniu Hospicjum Królowej Apostołów w Policach. KRS 0000161200.

Wkrótce aktualny program do rozliczania pit na naszej stronie.>> Zapraszamy do  obejrzenia prezentacji  (pdf 86 Mb) <<

 

 
Wigilia 2015 PDF Drukuj Email

 

„Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludzom wszem ”,  kto nie zna tej kolędy. Jest taki jedyny dzień w roku, kiedy radość, uśmiech, przepełnia nasze serce. Choinka, opłatek, bliscy wokół stołu. Nasza polska Wigilia, która łączy rozłączonych, wspomaga najbliższych.Tak było i w tym roku. W ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem, 19 grudnia, tuż po ukazaniu się pierwszej gwiazdki na niebie, w pokoju przy Grunwaldzkiej 13 w Policach, przy pięknie ustrojonej choince, za stołem pełnym tradycyjnych wigilijnych potraw, sporządzonych przez panie uczestniczki, zasiedli członkowie stowarzyszenia, lekarze, pielęgniarki i wolontariusze Stowarzyszenia. Tradycyjnie spotkanie wigilijne otworzył modlitwą ksiądz Jacek, czytając fragment ewangelii według świętego Łukasza o narodzeniu Pańskim.

Zdrowia, sukcesów w pracy, spełnienia wszelkich marzeń, radości w życiu, byśmy zawsze darzyli się życzliwością i zaufaniem, dziękując za dotychczasowe zaangażowanie, życzyła wszystkim Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Łamanie się opłatkiem, składane w tym dniu życzenia zawsze płyną z głębi serca. Przeważało jednak w myślach zebranych jedno najważniejsze życzenie, które trudno wypowiedzieć, niech stanie w Tanowie budynek hospicjum stacjonarnego, może już w przyszłym roku.

Spotkanie mogło trwać do późnych godzin, gdyby nie obowiązki, pielęgniarki i lekarka musiały wrócić do pracy na dyżury. Rozstaliśmy się wierząc, że każde życzenie się ziści.

A podaj nam rękę szczodrą         

A już zatem miej noc dobrą:

Daszli wiele, uniesiemy;

Daszli mało, nie wzgardzimy.

Tak jak w starej kolędzie. 

 
Razem możemy więcej. PDF Drukuj Email

 

4 grudnia 2015 roku w hotelu DOBOSZ przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w podsumowaniu konkursu RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Konkurs zorganizowało po raz pierwszy Starostwo Powiatowe w Policach.

Celem konkursu była popularyzacja społecznego zaangażowania i wyłonienie najciekawszych i najbardziej zasłużonych osób, instytucji działających wolontaryjnie dla społeczności Powiatu.

Ustalono trzy kategorie konkursu:

I.Działanie warte naśladowania.

II. Wspólne działania-kategoria skierowana do sponsorów.

III. Wolontariusz roku.Powiatowa Gala Wolontariatu i Aktywności Społecznej, 4 grudnia w sali restauracyjnej hotelu DOBOSZ miała wyjątkową oprawę.

Na sali zasiadły osoby bardzo zacne, nominowane do nagród. Obecne były władze miasta Police, Starostwa Polickiego, działacze wielu organizacji z terenu powiatu i gmin oraz rodziny laureatów. Nagrodę w kategorii III

„Wolontariusz roku”, po pięknej i wzruszającej laudacji Elżbiety Jaźwińskiej, otrzymała Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach Aleksandra Mazur-Woroniecka.

Nagrodzona odbierając nagrodę, serdecznie podziękowała,szczególnie członkom Stowarzyszenia,pracownikom i wszystkim wolontariuszom zgromadzonym wokół ideii hospicyjnej a współpracujących z nią.Rzęsiste brawa były najlepszą nagrodą.

Nie były to jedyne brawa dla naszych wolontariuszy. Wyróżnienia w tej kategorii konkursu otrzymały nasze wolontariuszki, psychoonkolog Tamara Wacholc i nieoceniona wolontariuszka Anna Prokopowicz. Obie dostały piękny dyplom ze stosowną dedykacją, wysoką na metr piękną pąsową różę i oczywiście oklaski uznania zebranych na sali.

Więcej…
 
Akt Erekcyjny wmurowany. PDF Drukuj Email

 

„Budujemy Dom. Budujemy Dobry Dom”. Tanowo 27 listopada 2015 roku, godzina 13.00

Radość, szczęście, niekłamany entuzjazm, trudno określić uczucia będące udziałem grupy hospicjantów, zarządu stowarzyszenia, wolontariuszy zgromadzonych przy fragmentach murów wyrastających z ziemi przyszłego hospicjum stacjonarnego.

12 lat działalności,9 lat posługi chorym w ich domach i 5 lat starań by wreszcie wkroczyć w decydującą fazę budowy domu hospicyjnego. Dzięki wytrwałości i energii zgromadzono środki pozwalające na pierwszy etap budowy.

Więcej…
 
Hospicjum Królowej Apostołów z wizytą w Niemczech. PDF Drukuj Email

 

20.11.2015r .

Dziesięć lat trwa znajomość i bliskie kontakty z Hospicjum w Pasewalku. W listopadzie, a bliżej w piątek 20 listopada Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uczestniczyło w uroczystym jubileuszu 15 lat działalności kolegów w Hospicjum z Pasewalk .

Więcej…
 
Zaduszki 2015 PDF Drukuj Email

 

 

Pierwsza niedziela po Wszystkich Świętych,8 listopada 2015 roku, to termin kolejnego spotkania OSIEROCONYCH. W roku 2015 pożegnano 62 osoby. Tradycyjnie msza w kościele pod wezwaniem Kazimierza Królewicza w Policach o godzinie 9.30 zgromadziła wszystkie „ Rodziny Osierocone”. Celebrans wymieniając intencje mszalną wymienia imiona i nazwiska wszystkich podopiecznych, którzy odeszli w tym roku.

Więcej…
 
Prace trwają. PDF Drukuj Email

 

Prace przy budowie Hospicjum Stacjonarnego w Tanowie trwają .

Pierwsze efekty już widać.

Poniżej link do audycji tvpolice, w której informacje na temat budowy hospicjum stacjonarnego.


>http://www.tvpolice.pl/index.php/teletydzien/802-teletydzien-06-10-15<

Więcej…
 
Pola Nadziei 2015-Jeień. PDF Drukuj Email

 

Pola Nadziei – kolejny rok akcji sadzenia kwiatów. Żonkil symbolem opieki hospicyjnej.

Od kilku lat Hospicjum ma stałych wolontariuszy, ogrodników sadzących na jesieni cebulki żonkili.

Rokrocznie to grono powiększa się, dołączają do nich nowi wolontariusze.

Tej jesieni zostanie obsadzona cebulkami żonkili rekordowa ilość pól.

18 pól nadziei, cebulek z których na wiosnę wyrosną kwiaty nadziei.

Pierwsze szkoły i przedszkola, zasadziły już pierwsze cebulki żonkili.

Działania dzieci i młodzieży połączone są z krótkim wykładem o wolontariacie hospicyjnym. Wykład uzupełniany jest filmami o hospicjum i dyskusją z dziećmi i młodzieżą.

Na wiosnę, gdy kwiaty zakwitną, młodzież w publicznej kweście będzie zbierać pieniądze na potrzeby naszego Hospicjum , obdarowując darczyńców żonkilami.

Do dzisiaj swoje poletka obsadzili cebulkami uczniowie szkół:

Szkoły Podstawowej w Będargowie,

Więcej…
 
Prace ruszyły. PDF Drukuj Email

Plac budowy został przekazany wykonawcy.

 

 

Odbyło się pierwsze spotkanie wykonawcy z architektem, konstruktorem i inspektorem nadzoru na miejscu budowy.

 

 

Więcej…
 
Wreszcie ruszymy z budową Hospicjum stacjonarnego w Tanowie. PDF Drukuj Email

 


W przetargu nieograniczonym został wyłoniony wykonawca.

Zostało nim  Przedsiębiorstwo Budowlane INTERBUD sp. z o.o.

 

 

24.09.2015r. została podpisana umowa o współpracy.
Następny etap to przekazanie placu budowy i w niedługim czasie ruszą prace.

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIE O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

Stowarzyszenie Hospicjum „Królowej Apostołów” w Policach

ul. Grunwaldzka 13, 72-010 Police

tel. +48 913122989, fax. +48 913122989, www.hospicjum-police.pl

informuje, że w wyniku postępowania o zamówienie publiczne zamieszczonego w dniu

26 sierpnia 2015 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych pn.:

Zmiana sposobu użytkowania budynku mieszkalnego i gospodarczego na hospicjum stacjonarne „Królowej Apostołów” wraz z przebudową i rozbudową tych budynków oraz budową niezbędnej infrastruktury technicznej - etap I

przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego

za najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez

Przedsiębiorstwo Budowlane INTERBUD Sp.z o.o

z siedzibą w Szczecinie , przy ul. Łykowskiego 16

z ceną ofertową: 302978,73  zł

Uzasadnienie wyboru:

Na podstawie art. 91 ust.1 ustawy – Prawo zamówień publicznych (PZP) oraz kryterium oceny ofert określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (90%-cena oferty, 10%-okres gwarancji i rękojmi), wybrana oferta otrzymała najwyższą ilość punktów.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 2 z 4