Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Hospicjum dla dzieci i dorosłych
Pożegnanie lata. PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

Magiczna siła ognia zgromadziła 10 września o godzinie 16 z paroma minutami, niemal wszystkich członków Stowarzyszenia i wolontariuszy Hospicjum Królowej Apostołów w Policach.

Ogień buchnął jasnym płomieniem punktualnie o g.16,a niewidzialne wici sprowadziły ogniskowiczów, choć w niedoczasie i nadczasie, a że było to spotkanie pożegnalne lata, wraz z hospicjantami ściągnęła brać domowa.Rodzinom podobnie jak hospicjantom należy się trochę wytchnienia. Niejednokrotnie muszą się dzielić swój czas rodzinny z podopiecznymi hospicjum.

Więcej…
 
My na Pikniku Organizacji Pozarządowych- Jesteśmy, Działamy.. PDF Drukuj Email

 

6 września 2014r.

Już ósmy raz nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w spotkaniu organizacji pozarządowych z Gminy Police.

Atmosfera spotkania i rozmowy z innymi organizacjami na temat prowadzonych działalności miały dla nas wyjątkowe znaczenie.

 

 

Spotkanie zwieńczyło uroczyste podpisanie LISTU Intencyjnego w sprawie współpracy przy realizacji budowy stacjonarnego hospicjum na

terenie powiatu polickiego.  Podpisy złożyli Pan Burmistrz Władysław Diakun i Prezes Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w

Policach Aleksandra Mazur. To ważne wydarzenie, nie tylko dla naszego stowarzyszenia, przybliżające nas do rozpoczęcia tak potrzebnej

wszystkim inwestycji.

 

 

 

 

 
Festyn Hospicyjny 2014 PDF Drukuj Email

 

Festyn,festyn,festyn.
W sobotę 21 czerwca 2014 roku, punktualnie o godzinie 12.15 na scenę przy Domu Handlowym Kinga w Policach weszły dwie wolontariuszki  Hospicjum Królowej Apostołów,Luiza i Sylwia. Jak w poprzednim roku powitały publiczność i otworzyły kolejny już festyn dobroczynny.
Pogoda w tym roku nie rozpieszczała widzów, artystów, wolontariuszy  hospicjum.
Tradycyjna grochówka z kotła strażackiego przygotowana przez motocyklistów z Clubu Cruiser drażniła  apetyt uczestników festynu, zmuszała do porównań z grochówką sprzed roku i dwóch.
Według smakoszy był lepszy groch.

Więcej…
 
Zapraszamy na festyn hospicyjny PDF Drukuj Email

 
Fundacja Babci Aliny w Policach PDF Drukuj Email

 

„Przez Polskę dla polskich hospicjów”,

uczestnicy rowerowego rajdu odwiedzili Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

 

Organizatorem rajdu jest polsko-anielska Fundacja Babci Aliny.

To już piąty rajd dla polskich hospicjów. Przez dziewięć dni, pokonując 1000 km ze Szczecina przez  piękne zakątki Polski , odwiedzą 9 hospicjów z metą w Krakowie, w każdym pozostawią sprzęt ufundowany przez Fundację. Uczestnikami rajdu są osoby narodowości polskiej i angielskiej. Patronami honorowymi Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, złota medalistka mistrzostw świata w wyścigu elity MTB, wielokrotna mistrzyni Europy mistrzyni Polski w cross-country, oraz Damian Zieliński, wielokrotny mistrz Polski i Europy w kolarstwie torowym.

Więcej…
 
V Rajd Rowerowy PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału

14 czerwiec 2014, godz.11.15-Police ul.Grunwaldzka.
ZAPRASZAMY!!!!!!!

Przez Polskę dla Polskich hospicjów.
W najbliższą sobotę,14 czerwca 2014 o godz.11.15 w Policach członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów wraz z wolontariuszami,uczniami szkół polickich przywitają specjalnych gości w siedzibie przy ul.Grunwaldzkiej 13. Będą to uczestnicy rajdu rowerowego, którzy w ramach współpracy z Fundacją Babci Aliny pokonają trasę 1000 km ze Szczecina do Krakowa.Cel przedsięwzięcia bardzo słuszny, za zebrane środki Fundacja zakupi sprzęt medyczny dla Hospicjów.Nasze hospicjum jest jednym z 9 na tej trasie.Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w specjalnym wydarzeniu.

 

 
Toruń 9-10 maja 2014r. PDF Drukuj Email

 

XIV Ogólnopolska Konferencja Medycyny Paliatywnej HOSPICJUM 2014 oraz XII Forum Onkologii i Psychoonkologii.

Uczestniczyliśmy w spotkaniu na zaproszenie organizatorów.

Tematyka konferencji dotyczyła aspektów duchowych opieki hospicyjnej, postępów wiedzy medycznej w leczeniu nowotworów u dzieci, diagnostyce i rehabilitacji pacjentów hospicyjnych, opiece nad pacjentem umierającym.


Idea naczelna to spotkanie środowisk opiekujących się chorymi onkologicznie w stadium uleczalnym i terminalnym. Uczestnicy lekarze onkolodzy, psychologowie, pielęgniarki, rehabilitanci, duszpasterze ,osoby działające w ruchu hospicyjnym i w placówkach opieki paliatywnej.

 

Więcej…
 
Gietrzwałd 2014 PDF Drukuj Email

Ave Regina Caelorum. Ave Domina Angelorum.
Spotkania u Matki 1-3 maja 2014 roku.
Pierwsze dni maja to dni, na które czekamy, rezerwujemy czas, załatwiamy dni wolne  w pracy. Co nas przyciąga by jechać z podszczecińskich Polic, ponad 600 kilometrów na rekolekcje hospicjantów „U  Matki” w Gietrzwałcie.
Po ominięciu  warmińskiej Ostródy z daleka widoczna jest wśród jasnozielonych wiosennych morenowych wzgórz   wieża kościelna sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej i rokrocznie to samo odczucie  oczekiwania, na kilka dni skupienia, refleksji, nauki, spotkania starych znajomych, poznania nowych.  Na kilka dni spokoju, który może dać tylko spotkanie w tym Sanktuarium  z  bardzo bliskimi sobie ludźmi.
Obok codziennej eucharystii, czuwania nocnego,drogi krzyżowej po stacjach wśród łąki gietrzwałdzkiej, modlitwie w miejscu objawień Matki Boskiej z 1873 roku, nauki rekolekcyjne.

 

Więcej…
 
Pola Nadziei 2014 PDF Drukuj Email

 

Już drugi rok Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Do wolontariuszy hospicyjnych z ubiegłego roku młodzieży z Gimnazjum nr 2 i 3 w Policach, dołączyły cztery nowe grupy młodzieżowe.

Więcej…
 
Wolontariusze Hospicjum w audycji "Pożyteczni" PDF Drukuj Email

20.04.2014r w Niedzielę Wielkanocną wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów w Policach byli gośćmi red. Małgorzaty Furgi i Radia Szczecin.

Zapraszamy do posłuchania audycji.

Poniżej link:

kliknij tutaj...

 
"Takie jest moje marzenie" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do wysłuchania reportażu o pracy naszych wolontariuszy i dyskusji zaproszonych gości w Radiu Szczecin.
Poniżej link:

http://radioszczecin.pl/276,502,takie-jest-moje-marzenie

 
Lions Club Police dla Hospicjum. PDF Drukuj Email

 

 

1 marca ,w ostatnią sobotę karnawału w polickim Hotelu Dobosz odbyła się Biesiada Piwna, pod hasłem "Okno na świat", zorganizowana przez Policki Lions Club.

Więcej…
 
Stowarzyszenie uczesticzyło w konsultacjach PDF Drukuj Email

 

Stowarzyszenie Hospicjum królowej Apostołów uczestniczyło w konsultacjach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020

W trakcie spotkania organizacjom pozarządowym przedstawione zostały główne założenia projektu .

W dyskusji, która zwieńczyła spotkanie, przedstawiciele organizacji pozarządowych (również my) zadawali pytania dotyczące między innymi możliwości finansowania określonych typów projektów, na przykład w zakresie infrastruktury ochrony zdrowia i opieki długoterminowej czy też w obszarze aktywizacji społecznej osób wykluczonych. Podnosili również kwestie partycypacji organizacji pozarządowych w przygotowywaniu i realizacji kontraktów samorządowych.

W wyniku powyższych konsultacji w projekcie Regionalnego Programu  operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w opisie osi priorytetowej IX Infrastruktura publiczna w ramach priorytetu inwestycyjnego 9.1 zostanie dodany proponowany przez   nasze stowarzyszenie zakres wsparcia „ opieka paliatywno- hospicyjna stacjonarna” Mamy nadzieję iż to pozwoli nam rozpocząć budowę hospicjum stacjonarnego.

 

 

 

 

 

 

 
Wigila 2013 PDF Drukuj Email

Wigilijne spotkanie Bożonarodzeniowe 2013 roku zaczęło się z pierwszą gwiazdką 21 grudnia. Potrawy tradycyjne, tradycyjnie przygotowali członkowie stowarzyszenia i wolontariusze hospicjum polickiego.

Więcej…
 
Dzień Wolontariusza 2013 PDF Drukuj Email

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza Stowarzyszenie uczciło spotkaniem kół wolontariatu  z gimnazjów powiatu polickiego.

Do sali Regionalnego Inkubatora Ekonomi Społecznej w Policach przybyli uczniowie i opiekunowie 
z Polic z Gimnazjum  nr 2 i 3 , z Gimnazjum w Przecławiu oraz z Gimnazjum
w Nowym Warpnie, przybyła także młodzież z Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.
Każda z grup omówiła swoje działania wolontaryjne ,prowadzone  w szkole.

Więcej…
 
Wypominki 2013 PDF Drukuj Email

10 listopada w  kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Policach z okazji święta Wszystkich Świętych spotykaliśmy  się z  bliskimi tych   którzy przez upływający rok byli naszymi podopiecznymi w ostatnich chwilach swego życia

 

.


To siódmy już rok ,wspólna msza i wspólna modlitwa  za tych,którzy  odeszli do lepszego świat.


Więcej…
 
Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014 PDF Drukuj Email

 

 

Rozpoczęła się nowa edycja kampanii „Pola Nadziei” 2013-2014

W tym roku dołączyły do nas kolejne szkoły z terenu powiatu polickiego. Młodzież zorganizowała konkurs na najciekawszy projekt pola żonkilowego.

Więcej…
 
Pola Nadziei 2013-2014 PDF Drukuj Email

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja.
Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie idei hospicyjnej oraz wolontariatu, pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad nieuleczalnie chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Więcej…
 
Licytacja koszulek PDF Drukuj Email

Georg Grozer

 

Warszawa, 19.09.2013

 

Charytatywne licytacje koszulek gwiazd siatkówki

na rzecz Fundacji Herosi i Hospicjum w Policach

Koszulki gwiazd polskiej i światowej siatkówki Bartosza Kurka, Michała Winiarskiego, Michała Ruciaka, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego, Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego, Georga Grozera czy Jochena Schöpsa już wkrótce mogą trafić w ręce kibiców! Podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 rozpoczną się wyjątkowe licytacje charytatywne na rzecz wyposażenia nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz budowę stacjonarnego hospicjum w Policach.


Koszulka reprezentacyjna

Bartosza Kurka                                                                                                 Michała Winiarskiego

Więcej…
 
Wyjątkowa sesja fotograficzna PDF Drukuj Email

 

W sobotni poranek, 31 sierpnia wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów w Policach uczestniczyli w niecodziennej sesji fotograficznej. Miejscem był teren przygotowywany pod budowę hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych w Tanowie. Oprócz wolontariuszy w sesji uczestniczył pan Artur Zagórski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Policach, które działaniami swoich wychowanków wspiera akcje hospicyjne. Autorem zdjęć jest Pan Gracjan Broda.

Wszyscy przybrali unikatowe koszulki polskich siatkarzy, Mariusza Wlazły, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka i ich światowych rywali Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego ,Georga Grozera.

Podobną sesję fotograficzną na terenie Instytutu Matki i Dziecka zorganizowała Fundacja Herosi z Warszawy. Zdjęcia w wyjątkowych koszulkach siatkarskich uwieczniają podopiecznych Fundacji, ich rodziców, personel medyczny i wolontariuszy Instytutu Matki i Dziecka.

Wszystkie zdjęcia zaprezentowano na specjalnej wystawie w Orlen Arenie w Płocku podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Więcej…
 
Spotkanie warsztatowe z wolontariuszami Z niemieckiego HOSPICJUM w Pasewalku PDF Drukuj Email

 

 

 

6 lipca 2013 r odwiedziła nas grupa niemieckich wolontariuszy z hospicjum w przygranicznym Pasewalku.

W kwietniu tego roku zawarliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy naszymi hospicjami.W sobotę 6 lipca pierwszy raz mogliśmy zaprezentować wzajemnie swoją historię oraz zakres naszej działalności i główne kierunki działań. Specyfika naszego domowego hospicjum opiera się na bezpośrednim kontakcie z podopiecznym i jego rodziną, wymaga to różnorodnych środków i zaangażowania wielu osób o różnym zakresie obowiązków a to właśnie budziło największe zainteresowanie niemieckich przyjaciół.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 4 z 4