Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Spotkanie warsztatowe z wolontariuszami Z niemieckiego HOSPICJUM w Pasewalku PDF Drukuj Email

 

 

 

6 lipca 2013 r odwiedziła nas grupa niemieckich wolontariuszy z hospicjum w przygranicznym Pasewalku.

W kwietniu tego roku zawarliśmy porozumienie o współpracy pomiędzy naszymi hospicjami.W sobotę 6 lipca pierwszy raz mogliśmy zaprezentować wzajemnie swoją historię oraz zakres naszej działalności i główne kierunki działań. Specyfika naszego domowego hospicjum opiera się na bezpośrednim kontakcie z podopiecznym i jego rodziną, wymaga to różnorodnych środków i zaangażowania wielu osób o różnym zakresie obowiązków a to właśnie budziło największe zainteresowanie niemieckich przyjaciół.

Wolontariat medyczny, niemedyczny, akcyjny oraz współpraca z młodzieżą, pomoc socjalna dla rodziny chorego wzbudziły największe zainteresowanie wolontariuszy z Niemiec.Wolontariusze niemieccy pracując w odmiennych warunkach, bardziej zadministrowanych przez państwo, chcieliby część naszych doświadczeń zaszczepić u siebie. W przekazie medialnym zademonstrowaliśmy organizowane przez nas imprezy, konferencje naukowe, działania edukacyjne wśród młodzieży z klas polickiego gimnazjum. Wiele dowiedzieliśmy się o pracy w niemieckich hospicjach, jak wyglądają ich działania na rzecz chorych. Nasze działania są bardziej wszechstronne.

To było pierwsze takie spotkanie. Zakończył je wspólny obiad i wizyta w Tanowie, gdzie jest przygotowywana budowa naszego hospicjum stacjonarnego.

Na jesieni planujemy kolejne spotkanie.