Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Wyjątkowa sesja fotograficzna PDF Drukuj Email

 

W sobotni poranek, 31 sierpnia wolontariusze Hospicjum Królowej Apostołów w Policach uczestniczyli w niecodziennej sesji fotograficznej. Miejscem był teren przygotowywany pod budowę hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych w Tanowie. Oprócz wolontariuszy w sesji uczestniczył pan Artur Zagórski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Policach, które działaniami swoich wychowanków wspiera akcje hospicyjne. Autorem zdjęć jest Pan Gracjan Broda.

Wszyscy przybrali unikatowe koszulki polskich siatkarzy, Mariusza Wlazły, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka i ich światowych rywali Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego ,Georga Grozera.

Podobną sesję fotograficzną na terenie Instytutu Matki i Dziecka zorganizowała Fundacja Herosi z Warszawy. Zdjęcia w wyjątkowych koszulkach siatkarskich uwieczniają podopiecznych Fundacji, ich rodziców, personel medyczny i wolontariuszy Instytutu Matki i Dziecka.

Wszystkie zdjęcia zaprezentowano na specjalnej wystawie w Orlen Arenie w Płocku podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.Koszulki będzie można wylicytować na aukcjach, w czasie rozpoczynających się we wrześniu 2013 roku Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Uzyskane z aukcji środki zostaną przeznaczone na budowę stacjonarnego hospicjum dla dzieci i dorosłych w Tanowie koło Polic, oraz na wyposażenie nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka Warszawie.


Pozyskiwanie koszulek trwało więcej niż rok, a zaangażowani byli ludzie szczodrego serca niemal z całego świata, szczególnie z Norwegii, Islandii, Rumunii, Włoch, Australii, Danii i Polski. Połączyła ich siatkówka i pomoc potrzebującym.

Dzięki temu udało się zgromadzić wyjątkową kolekcję strojów sportowych gwiazd piłki siatkowej ,światowego formatu.