Kontakt

Nasz Facebook

Facebook Hospicjum

Z życia hospicjum

Perfect Facebook Like Box Sidebar

Licytacja koszulek PDF Drukuj Email

Georg Grozer

 

Warszawa, 19.09.2013

 

Charytatywne licytacje koszulek gwiazd siatkówki

na rzecz Fundacji Herosi i Hospicjum w Policach

Koszulki gwiazd polskiej i światowej siatkówki Bartosza Kurka, Michała Winiarskiego, Michała Ruciaka, Mariusza Wlazłego, Pawła Zagumnego, Leandro Visotto, Giacomo Sintiniego, Georga Grozera czy Jochena Schöpsa już wkrótce mogą trafić w ręce kibiców! Podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 rozpoczną się wyjątkowe licytacje charytatywne na rzecz wyposażenia nowopowstającej sali operacyjnej oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie oraz budowę stacjonarnego hospicjum w Policach.


Koszulka reprezentacyjna

Bartosza Kurka                                                                                                 Michała Winiarskiego

Na potrzeby licytacji charytatywnych udało się zgromadzić pokaźną ilość koszulek pochodzących od gwiazd siatkówki: Leandro Vissotto, Bruno Rezende, Sidão (Brazylia), Georg Grozer, Christian Dünnes (Niemcy), Jochen Schöps (koszulka Resovii Rzeszów), Miguel Falasca (Hiszpania), Wytze Kooistra (Holandia), Nicolas Uriarte, Luciano De Cecco (Argentyna), Valerio Vermiglio (koszulka Zenitu Kazań), Giacomo Sintini (koszulka Trentino Volley), Emanuele Birarelli (Włochy), Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Michał Ruciak, Mariusz Wlazły oraz Paweł Zagumny. Na części koszulek znajdują się także autografy zawodników. Podczas aukcji będzie można wylicytować także koszulki reprezentacyjne zawodników z Islandii, Rumunii, Danii, Norwegii oraz Australii (koszulka z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, z autografami reprezentacji). Aukcje charytatywne rozpoczną się w serwisie ebay.com już 20 września i potrwają do 6 października. Więcej informacji dotyczących licytacji można znaleźć na stronie: www.herosi.eu


koszulka reprezentacyjna  Michała Ruciaka

 

Proces pozyskiwania koszulek na licytacje, w który zaangażowane były osoby z całego świata, trwał ponad rok. Ludzie dobrego serca z Norwegii, Islandii, Rumunii, Włoch, Australii, Danii i Polski chętnie włączyli się w ten projekt. Połączyły ich dwie rzeczy: siatkówka i chęć niesienia pomocy potrzebującym dzieciom. Dzięki ich zaangażowaniu udało się przygotować unikalną akcję opartą na licytacji koszulek siatkarskich na rzecz Fundacji Herosi i Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, współtwórcy akcji.

Aukcje charytatywne wspiera wystawa wyjątkowych zdjęć, powstała dzięki współpracy z siatkarzami. Fotografie przedstawiają podopiecznych Fundacji Herosi, Hospicjum w Policach, ich rodziców, wolontariuszy, a także personel medyczny Instytutu Matki i Dziecka, w koszulkach siatkarskich, które trafią na licytacje. Autorami zdjęć są Sylwia Dąbrowa i Gracjan Broda.

Wystawa zdjęć prezentowana była już publiczności podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Od 20 września będzie ją można obejrzeć podczas CEV VELUX Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2013 w Ergo Arena w Gdańsku.


 

Fundacja Herosi

Fundacja Herosi to organizacja pożytku publicznego, która od 2009 roku aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących. Od początku swojego istnienia szczególną opieką objęła młode osoby cierpiące z powodu nowotworów, koncentrując swoje działania na wspieraniu Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Rocznie w tej placówce poddaje się terapii przeszło trzy tysiące pacjentów z całej Polski. Siatkarze - zarówno polscy, jak i zagraniczni - biorąc udział w rozlicznych akcjach i kampaniach organizowanych przez Herosów, stanowią silną podporę działań fundacji od chwili jej założenia.

Więcej informacji na stronie: www.herosi.eu oraz na www.facebook.com/FundacjaHerosi

 


Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

Społeczna organizacja pożytku publicznego, działająca w oparciu o wolontariat. Niesie bezpłatną pomoc osobom w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Wspiera rodziny w czasie odejścia najbliższej osoby i w okresie żałoby. Celem Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów jest zbudowanie hospicjum stacjonarnego dla dzieci i dorosłych,w Tanowie, w powiecie polickim niedaleko Szczecina.

Więcej informacji na stronie: www.hospicjum-police.pl

 KONTAKT:
-Aneta Rostkowska , Fundacja Herosi, kom. 691 490 178, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

-Aleksandra Mazur, Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, kom. 605 056 915, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

-Maciej Kisiel, kom. 608 523 246, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.