I Etap Budowy – prezentacja

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

 

Animacja

 

O budowie

W sytuacji stałego wzrostu zachorowań na choroby nowotworowe, tworzenie nowych hospicjów stacjonarnych stało się pilną koniecznością. Świadcząc hospicyjną opiekę domową dla mieszkańców powiatu polickiego niejednokrotnie stykaliśmy się z sytuacją gdy chory wymagał stacjonarnej opieki hospicyjnej, jednakże nie uzyskał jej z powodu braku miejsc w hospicjum stacjonarnym.

Świadomość potrzeb związanych z opieką nad chorymi na choroby nowotworowe spowodowała, że postanowilismy podjąć trud budowy na terenie powiatu polickiego hospicjum stacjonarnego.

Nowe inicjatywy mogły powstać dzięki wsparciu urzędu Miasta w Policach i Starostwa Powiatowego w Policach od których uzyskaliśmy na preferencyjnych warunkach ziemię wraz z budynkiem w Tanowie.

Z powołaniem hospicjum stacjonarnego wiąże się poważny wysiłek finansowy . Środki pieniężne konieczne do realizacji tego ważnego dla społeczności lokalnej przedsięwzięcia pochodzą ze źródeł publicznych oraz prywatnych. Jednakże wydatki na utworzenie hospicjum stacjonarnego są daleko wyższe niż dotychczasowe wpływy na ten cel. Z tego też powodu zmuszeni jesteśmy poszukiwać finansowego wsparcia od każdego, kto z dobroci serca zechce wspomóc ten zbożny cel.

Na zdjęciach widać stan aktualny budynku i plan budowlany wraz z przyszłą elewacją.

[FinalTilesGallery id=’4′]

 

Pozwolenie na budowę

24 kwietnia 2012 r to dla Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach bardzo ważny dzień. Po długich pracach nad projektem przyszłego hospicjum stacjonarnego w Tanowie mogliśmy wreszcie złożyć dokumenty o pozwolenie na budowę. Teraz pozostało tylko czekać.

 

Komitet Budowy

21 kwietnia 2012 r. członkowie Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów zorganizowali  w gościnnym budynku remizy straży pożarnej w Tanowie, spotkanie w czasie  którego powołano Honorowy Komitet Budowlany Hospicjum Stacjonarnego. W czasie spotkania Zarząd Stowarzyszenia przedstawił i omówił kompletny projekt przyszłego hospicjum.

Pan prof. Przemysław Nowacki Rektor PUM został jednomyślnie wybrany na Honorowego Przewodniczącego Komitetu Budowlanego.Patronat nad budową Hospicjum Stacjonarnego objął Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

Teraz  czekamy na pozwolenie na budowę i mamy nadzieję, że uda się zgromadzić środki aby rozpocząć budowę.

[FinalTilesGallery id=’5′]